Вище шапки тільки небо (higher_caps) wrote,
Вище шапки тільки небо
higher_caps

Причина смерті - зазначити докладно: «українець»

  Переді мною ніби звичайний листок пожовклого паперу. Це запис акта про смерть дев’ятнадцятирічного селянина Андрія Остапенка, померлого на Сумщині 13 травня 1933 року. Цей лаконічний, і зовні, непримітний документ виявила в фондах Державного архіву Сумської області провідний спеціаліст відділу зберігання Оксана Коваленко. (ДАСО. Ф.Р.7720, оп.1, спр.458, арк.34.) В голодоморному 1933 році помер колгоспник артілі Леніна Улянівського району. В графі "причина смерті", каліграфічним почерком дбайливо виведено "Українець".
Та не було ніякого голодомору-геноциду, всім було тяжко, - підшіптують лукаві. А в графі "причина смерті", каліграфічним почерком дбайливо виведено "Українець".

  Голодували і в Росії, і на Кавказі, і в Казахстані, - стверджують ті, хто хоче уникнути відповідальності за злочини ідейних попередників. А в графі "причина смерті", каліграфічним почерком дбайливо виведено "Українець".

  Немає чого ворушити минуле, думаймо, як сьогодні потугіше натоптати черева і кишені, - сичать товстосуми без роду і племені. А в графі "причина смерті", каліграфічним почерком дбайливо виведено "Українець".

  В актах про смерть українських селян того періоду найчастіше вказувались наступні причини: "худосочна слабість", "недоїдання", "порушення живлення", "виснаження", "знесилення організму", "від голоду", "голодний набряк", "естественная ізношенность", "дистрофія", "різачка"…

  Але для нас, через 75 років і пригасаючий текст потьмянілих документів, проникає в свідомість і закликає до сумління каліграфічним почерком дбайливо виведене в графі "причина смерті" святе слово - "Українець".

Віктор РОГ  http://www.maidan.org.ua/static/news/2007/1227099263.html

Ще. http://pravda.com.ua/news/2008/11/18/84706.htm

 via  polar_bird

Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments